Hakkımda

Bir blog yazmanın en zor kısmı bu alanı doldurmak sanırım 🙂

Aslında bütün hikaye hayal kurmakta ne kadar ileri gidebileceğimiz ile ilgili çünkü hayal kurma sınırlarımız bir nevi özgürleşebilme sınırlarımız belirliyor.

Kariyerime en büyük katkı çocukluğumun doğanın ve denizin içinde geçmesi oldu. He fırsatta palet-maske ile denize koşup kıyıdan olabiliğince uzaklaşmanın heyecanını yaşayarak  Daha o günlerde ne olmak istediğime zaten karar vermiştim.Denizde olmalıydım.Eğer solungaçlarım yoksa br yolunu bulmalı ve suyun altında kalmalıydım.Böylece 13 yaşımda , Çanakkale’nin Kapatepe bölgesinde dalış hayatıma başladım.İlk dalışım ile ilgili tek söyleyeceğim kelime ” Özgürlük ” olucaktır.Daha sonra elimden geldiğince her fırsatta tekneye gitmeye başladım . Bir yandan da tekneye gelen dalıcılara sandwich yapıp / Karpuz kesip , tekne işlerine yardım ederek eğitimlerime devam ettim.

 

Bir çok insanın gözünde dalış yapmak sadece bir hobi olabilir . Bir meslek olarak düşünülemez . Sadece altın bir bilezik .Bu sebeple dalışla geçen bir lise eğitimden sonra üniversitede gerçek bir meslek olan 🙂 İktisat Bölümünü bitirdim.

Bu sırada Lİsede Dİvemaster , Üniversite Birinci sınıft Cmas Eğitmeni ve hemen ardından Padi Eğitmeni olarak dalış kariyerime devam ettim.Üniversite son sınıfta okuluda uzatınca sadece sınavlara gitmek üzere üniversiteden ayrıldım ve Akdeniz’de Kaş’a yerleşerek dalış kariyerime devam ettim.Eğer şimdi ki adresimizi sorarsanız sadece okyanusa kıyısı olan herhangi bir yer diyebilirim sadece 🙂

 

Sadece dalış değil tabi ki :)Beni sık sık yolda bıraksa da vazgeçemediğim ihtiyar bisikletimle gezmekten de çok büyük keyif alıyorum.Bisikletimde motorlu taşıtların giremediği yollara girmek , fotoğraf çekmek , bazen bir ağacın altında biraz kestirmek ve kahve içmek .Bazen emektar bisikletimden de konuşacağım yani , belki dert yanarım :))

Bundan sonrası bloğumuzun konusu 🙂 Hedefimiz Dünya’da dalınmadık su birikintisi bırakmayalım ama bunları yaparken Dünya’da neler oluyor takip edelim , gezelim , öğrenelim , tecrübelerimizi paylaşalım !!

Şİmdilik Hoşçakalın – Islak Kalın 🙂

Anıl Avcı

DaldimGittim 🙂

Pin It