Hakkımda

Bir blog yazmanın en zor kısmı bu alanı doldurmak sanırım 🙂

Aslında bütün hikaye hayal kurmakta ne kadar ileri gidebileceğimiz ile ilgili çünkü hayal kurma sınırlarımız bir nevi özgürleşebilme sınırlarımız belirliyor.

Daha küçük yaşlarda ne yapmak istediğime karar vermiştim . Karar vermek kolay olmuştu fakat o zamanlar birçok insan için meslek değil sadece bir macera olan  dalış eğitmeni olma isteğimi insanlara kabul ettirmekti zor olan .

1988 Yılında İstanbul’da doğdum .Küçüklüğüm Çanakkale’de Kabatepe bölgesinde doğa ve deniz ile direk temas halinde geçti.Çok küçük yaşlarda dalışa ilgi duymaya başladım . Her fırsatta paletimi maskemi alıp kıyıdan uzaklaşıyordum . O zamanki heyecanım balıkları takip etmek ve çocukluğun verdiği enerjiyle her seferinde kıyıdan daha uzağa gidip daha derinlere dalmaktı. Bunlar olurken yaşım 10-11 idi . 13 yaşıma geldiğimde limanda dalış tekneleri izlemek hobim olmuştu ve herşey tekneye gidip ;

– Abi bende sizinle beraber dalış teknesinde çalışmak istiyorum ? sorusunu sormamla başladı . Önce kahkaha sonrada oğlum bu işte para yok boşver nasihatlarıyla geri çevrildim ilk denememde .Ama kısa süre sonra yakın arkadaşımın babasının dalış merkezini Çanakkale’ye getirmesiyle rüzgar tersine döndü . Ilk deneme dalışımı yaptıktan sonra tek merak ettiğim acaba nasıldım ? olmuştu . Hemen kursa başladım . Kesmedi . Hergün tekneye gittim . Her dalgıçla konuştum ve böylece geri dönüşü olmayan güzel bir yola girmiştim artık . Lisedeyken Divemaster ( Dalış Lideri ) oldum ve bir yandan da her firsatta çalışmaya devam ettim . Üniversite zamanı geldiğinde insanlar hala bana dalış bir heves , elinde altık bilezik olsun diyerek tercihlerimi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden kullanmama sebep oldular . Üniversitede ilk yılım bitmeden CMAS Eğitmeni ve ardından PADI Eğitmeni oldum . Son seneme geldiğimde kaybedecek vaktim yoktu sınavlara gitmek şartı ile Antalya’nın Kaş ilçesine yerleştim . Uzunca bir süre Kaş’ta yaşadıktan sonra Dünya’ya açılma zamanımız geldi . Önce Pasifikte daha sonra Güney Asya ve ardından Karayiplerin farklı noktalarında olmak üzere farklı ülkelerde kariyerime devam ettim ve hala yurtdışında dalış kariyerimi devam ettirmekteyim .

 

Bu Blogta amacım yazılı bir kaynak yaratmak . Belki bir günlük yazmak kendim için . Aynı zamanda sizlerle de hem dalış hem de seyahat tecrübelerimi paylaşmak . Umarım Keyif alırsınız .

Teşekkür ederim 🙂

 

 

Pin It